ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СЕТАМ» ПЕРЕМАГАЄ BLOCKCHAIN?

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СЕТАМ» ПЕРЕМАГАЄ BLOCKCHAIN?

Я - за прогрес, електронне врядування і офіційні процеси на блокчейні. Упевнений, ця технологія – бич проти фальсифікації і уникнення відповідальності. Зміст всіх дій фіксується у блоках і ніколи не зникає.

Але ДП «Сетам», схоже, має на це іншу думку.

Це підприємство монопольно продає арештоване майно у виконавчих провадженнях після судових процесів. Або іпотечне майно чи стягнене у боржників. По ідеї – якомога дорожче на електронних торгах.

Вони гордяться першим в світі онлайн-аукціоном, проведеним на BlockChain у вересні 2017 року, і працюють на ньому.

Але «неприємні» учасники торгів, яким не дали зробити переможну ставку, і їх адвокати іноді заявляють в суді про недійсність проведеного аукціону. Бо був розрахунок на чесну купівлю нерухомості, але аукціон закрили раніше встановленого часу, після ставки потрібного учасника.

І от що каже ДП «Сетам» на судовий запит про час торгів – «надати копію первісного інформаційного повідомлення на сайті, а тим більше засвідчену, можливості не має».

Дивний підхід у третьому тисячолітті. Не можна надати доказ із сайту на технології BlockChain, заявлений час початку та закінчення торгів, фіксацію перебігу аукціону від публікації оголошення до завершення?

Такі справи) Добре, коли клієнт принциповий. Послідовно доборемося до кінця.

Приємно за суддю. Оперативно накладено арешт на нерухомість, витребувано відомості й документи щодо торгів, залучено переможицю відповідачкою і проведено відеозасідання.

На сайті «Сетам» є красиві слова: при технології BlockChain база даних захищена від підробки та зміни інформації потужними криптографічними алгоритмами, функціонує без централізованого керівництва і посередників, що дозволяє суттєво зменшити витрати та запобігти корупції.

Чекаємо наступного засідання.

Додатково з питань недійсності електронних торгів на сайті ДП "Сетам" - за цим посиланням, а також тут. 

09 червня 2022 р.

Коментарі

Доброго дня, мене звуть Богдан, я шукаю допомогу адвоката у зв'язку з оскарженням переходу права власності з публічних торгів Сетам.

Я дізнався, що право власності на моє підвальне приміщення перейшло до третьої особи після продажу його на торгах сетам приватним виконавцем у рахунок погашення заборгованості за кредитом на автомобіль у рамках виконавчого провадження.

Моя мета — визначити, чи є судова перспектива в оспорюванні торгів щодо процедурних порушень (оповіщення мене, права неповнолітніх дітей, а також відсутність обтяження у реєстрі на момент продажу з торгів).

Нижче частина нашої аргементації (ще не була використана у судових документах).

Інформація про лот No 56-77 має відомості про обтяження майна у вигляді арешту на підставі постанови про арешт майна No 750686 від 19.08.2024 року приватного виконавця Літвин О.В.. Але це не відповідає дійсності. Ця постанова складена без опису арештованого майна, тобто має виключно декларативний характер. Доказом цьому є відсутність реєстрації цього обтяження у державних органах. Копії документів, що підтверджують наявність (відсутність) чинних обтяжень майна згідно «Порядку реалізації арештованого майна» Міністерства Юстиції України повинні бути надані при реалізації майна. Але контроль за реалізацією арештованого майна зі сторони ДП “СЕТАМ” та Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, як того вимагає п. 3 «Порядку реалізації арештованого майна» був відсутній. Відповідно до п. 1 розділу ІІ „Передача майна на реалізацію“ «Порядку реалізації арештованого майна» Міністерства Юстиції України реалізація майна здійснюється після визначення його вартості (оцінки) відповідно до статті 57 Закону України «Про виконавче провадження». Вище вказана законодавча норма регламентує визначення вартості майна боржника, яке здійснюється за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження. При цьому звіт про оцінку майна має бути складений не раніше дати винесення постанови про арешт такого майна. Отже, за відсутністю належним чином складеної постанови про арешт згаданого підвального приміщення і реєстрації обтяження цього майні у державних органах також неможливе проведення оцінки цього майна.

Також не було повідомлено сторону приватним виконавцем про результати оцінки майна, що позбавило сторону права на оскарження відповідно до п. 5 Закону “Про виконавче провадження”. Таким чином, проведення 03.12.2024 електронного аукціону (торги) – реєстраційний номер лота 577 було здійснення без визначення достовірної вартості майна.

Також, електронні торги по реалізації підвального приміщення, загальною площею 5,2 кв.м, за адресою: Київська обл., Бориспільський р., с. Вишеньки, проведено з грубим порушенням неповнолітніх дітей. Стаття 174 Сімейного Кодексу України визначає, що майно, придбане батьками або одним із них для забезпечення розвитку, навчання та виховання дитини є власністю дитини. Згідно «Порядку реалізації арештованого майна» Міністерства Юстиції України реалізація майна у разі передачі на реалізацію нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, надається копія дозволу органів опіки та піклування або відповідне рішення суду, яке відсутнє у заявці на реалізацію майна, що підтверджує неналежний контроль ДП “СЕТАМ” та Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції.

Наведені обставини визначають дії виконавця Літвин - приватний виконавець, виконавчий округ - Київська обл., номер посвідчення 04, такими, відповідальність за які передбачена ч.2 ст. 365-2 КК України та підтверджують підстави визнання електронного аукціону (торги), які проведені ДП “СЕТАМ” - реєстраційний номер лота 577 по реалізації арештованого майна - підвальне приміщення, загальною площею 5,2 кв.м, недійсним.

Юридичне бюро Писаренка: Продаж майна при відсутності фізичного обстеження та фотофіксації суб'єктом оціночної діяльності (без фактичного огляду) є серйозним порушенням. Щодо прав неповнолітніх дітей, то здається малоймовірним, що вони зареєстровані в підвальному приміщенні площею 5,2 кв.м.

Юридичне бюро Писаренка: Щодо неповідомлення Вам про результати оцінки та надсилання інформації виконавцем, то імовірно Ви не отримували листів з пошти, тому це не є критичним порушенням. Щодо продажу на торгах при неточностях з обтяженням треба аналізувати ці обставини ретельно, щоб дійти висновку.

Юридичне бюро Писаренка: Також важливо звірити вартість, визначену неякісним оцінщиком у наявному у виконавчому провадженні звіті, з реальною ринковою. Якщо внаслідок розбіжностей Вам завдано шкоди, це є серйозною підставою для оскарження продажу.

Юридичне бюро Писаренка: Щоб дати обгрунтований висновок щодо судової перспективи, треба вивчити всі матеріали виконавчого провадження, виставлення на торги та продажу об'єкта. Далі застосувати до них закон і здійснити юридичний аналіз обставин.

Коментувати