Повернення коштів за майно неналежної якості, придбане з аукціону Сетам.

Повернення коштів за придбане з аукціону Сетам неоригінальне майно.

Повернення коштів за майно неналежної якості, придбане з аукціону Сетам.

ТЕЗИ ЗАХИСТУ У ВИПАДКУ КУПІВЛІ ПІДРОБЛЕНОГО МАЙНА З ТОРГІВ СЕТАМ. 

У лоті торгів на аукціоні Сетам з реалізації конфіскованого майна Державною виконавчою службою зазначається підстава такої конфіскації, а також опис конфіскованого майна.

Часто Державна виконавча служба виставляє на торги майно, конфісковане при порушенні митних правил (імпорт без декларування чи з завідомо неправильним декларуванням).

Таке майно може бути контрафактним або підробленим.

Перед передачею майна на реалізацію на аукціон Сетам виконавча служба звертається до суб’єкта оціночної діяльності і отримує звіт про ринкову вартість.

Експертизи чи перевірки оригінальності майна ДВС не замовляє і не здійснює.

У описі майна в лоті ДВС лише зазначає його зовнішні ознаки та, за наявності, серійні чи ідентифікаційні номери предметів.

Якщо виявити приховані недоліки чи підробку майна неможливо при огляді пересічному покупцеві, то може статися так, що на аукціоні продане було підроблене майно, про що переможець торгів дізнався згодом, коли отримав його від ДП «Сетам» і звернувся до відповідного спеціаліста.

Для повернення грошей, сплачених у такому випадку, може бути задіяний наступний порядок та аргументи.

Причиною конфіскації в судовій постанові зазначено було порушення митних правил у виді невідповідності фактично вкладеного в поштове відправлення DHL предмета і його ціни задекларованому.

Ніде в документах торгів не зазначалося, що майно є контрафактними чи підробленими.

Суб’єкт оціночної діяльності, який на замовлення органу ДВС склав звіт про ринкову вартість конфіскованого майна, не є експертом, не має спеціальних знань для встановлення автентичності майна, не проводив досліджень його оригінальності і не зазначив про свою за це відповідальність у звіті.

Відтак, покупець на торгах Сетам не мав натяку на підробку, і ухвалював рішення про купівлю на основі лише характеристик та інформації товару, розміщених органом ДВС у лотах на сайті Сетам.

Також, не будучи експертом, покупець не міг визначити підробку при візуальному огляді перед купівлею та після отримання майна за актами від ДП «Сетам».

Тому доцільно звернутися до судового експерта-товарознавця і замовити експертний висновок щодо не оригінальності товару.

Оптимальним є подання позову згідно зі статтею 678 ЦКУ, яка встановлює, що в разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов'язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з'явилися знову після їх усунення) покупець має право, зокрема, відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми.

Детально щодо визнання недійсними електронних торгів ДП «СЕТАМ» з арештованим майном.

Про оскарження процедури та продажу майна на електронних торгах.

Щодо визнання недійсними торгів "Сетам" з добровільного продажу майна.

Супровід вирішення спорів щодо торгів СЕТАМ
НАДІШЛІТЬ ЗАПИТ ПОСЛУГ АДВОКАТА ОНЛАЙН

Запити: повернення коштів за неоригінальне майно, придбане з аукціону Сетам; купівля підробленого майна на торгах; повернення грошей при купівлі конфіскованого майна з торгів; відмова від договору і повернення сплаченої за товар грошової суми.

Писаренко Александр Алексеевич, адвокат по судебным процессам в налоговых и бизнес спорах, магистр бизнес администрирования.

Тел. +38 (044) 270 60 46
Тел. +38 (050) 719 10 16
E-mail: info@fides.com.ua
Viber   Telegram    WhatsApp

14
Ваша оценка страницы:
Голосов пока нет